O nás

Jak to celé vzniklo

Šití mě chytlo už jako malou. A nepustilo. Po narození dcery jsem v mateřském centru začala vést rukodělnou dílničku pro malé děti. Šila jsem dcerce a přibrala si i projekty speciálních výrobků pro libereckou firmu Šijemdětem.cz. Po čase jsem se doslechla o konceptu šicí kavárny. A začala snít o liberecké šicí kavárně.

Doma jsem rodinu připravila o jednu místnost a vytvořila svoji první dílnu. A brzy jsem se v ní už nezašívala sama. Přicházely kamarádky, které chtěly tvořit, ale nedokázaly to samy. Vedla jsem známé, ale svoje znalosti jsem nadšeně předávala dál i v rámci projektu Učíme se řemesla.

Chtěla jsem šít, být s lidmi, předávat… Co čtrnáct dní jsem se scházela se skupinou žen v mateřském centru, vymýšlela projekty a pomáhala s realizací.

V listopadu 2016 bylo jasno, otevřu malou šicí dílnu pro veřejnost. Našla jsem to pravé místo v samotném centru Liberce a pustila se do příprav.

A konečně, v lednu 2017, se Zašíwárna otevřela. Útulná, přátelská, veřejná (nejen) šicí dílna. Místo, kde se můžete zašít a něco si ušít.

Alena Herajn

Náš tým

Alena


Zakladatelka Zašíwárny. Stará se,  aby to všechno fungovalo. Pravidelně se s ní můžete zašít ve středu a někdy i o víkendu. Vede šicí kroužek pro děti.

kurzy » více »

Janča


Pořádá pravidelné pondělní podvečerní šití a občasné víkendové šicí dílny. Připravuje pro vás střihy, které jsou vám v Zašíwárně k dispozici. Je to dobrá duše Zašíwárny.

kurzy » více »

Daniela


Pořádá sobotní kurzy pro začátečníky a páteční šicí podvečery.

kurzy » více »

Léňa

K Zašíwárně se přidala nedávno a obohacuje ji o kurzy šití barefootové obuvi, ale nejen jí.

kurzy » více »

Jíťa


Chcete-li si uháčkovat kulicha nebo jarní čepici a naučit se základy háčkování, je tu pro vás Jíťa.

kurzy » více »